Lumpíkov - Rodinné a vzdělávací centrum
Menu

O nás

V době, když se zakladatelka Petra Petrušková přestěhovala do Frýdku-Místku, měla dvě malé děti. Protože však nenašla ideální místo, kde s nimi může trávit čas, založila neziskovou organizaci Lumpíkov. Jejím cílem bylo vytvoření komunity, kde by se maminky mohly sdružovat, vyměňovat informace a o jejichž děti by bylo postaráno v mnoha kroužcích.

Lumpíkov tedy není jen o dětech. Je také o ženách, které se po mateřské či rodičovské dovolené chtějí vrátit zpět do práce. Trh práce se neustále vyvíjí a návrat do zaměstnání může být obzvláště po několika letech náročný. S tímto problémem pomáháme skrze vzdělávací kurzy, které jsou dotovány z Evropského sociálního fondu.

Aby ženy získaly sebedůvěru a dovednosti, díky kterým jejich životopis vynikne, je pro ně připraven kurz Práce, děti a já, který v minulosti získal prestižní ocenění Impact First. Ať už se jedná o IT, angličtinu nebo cvičné pohovory, účastnice získají skvělý základ pro své další uplatnění na pracovním trhu.

S hledáním práce pomáhá také náš Jobs portál. Aktivně se sami podílíme kromě flexibilního zaměstnávání rodičů na zkrácené úvazky také na zaměstnávání tělesně postižených. Jejich pozice na trhu práce bývá obtížná a tímto jim můžeme alespoň částečně pomoci. V Lumpíkově proto vznikla chráněná dílna.

Pokud si žena najde práci, řeší další otázku. Kam dát své dítě v době nepřítomnosti? My v Lumpíkově se stavíme k celé problematice komplexně a nabízíme maminkám možnost hlídání dětí v Dětské skupině. Pokud jsou však děti starší a chodí do školní družiny, která končí brzy, je tady Dětský klub. Pečovatelky děti z družiny vyzvednou a zajistí pro ně zábavný program jako jsou například venkovní hry, jumping nebo tvořivé aktivity.

A v neposlední řadě se na nás ženy obracely o pomoc v životních situacích, kdy se doma necítily bezpečně. Proto byl vytvořen unikátní program Stop domácímu násilí, který kombinuje právní a psychologickou podporu a pomáhá řešit často krajní situace, kdy může jít o život.

Kromě toho organizujeme také spousty volnočasových aktivit jak pro děti (malování s malíři, angličtina, příměstské a pobytové tábory, …), tak pro maminky, například tanec pro ženy, populární jumping, angličtina pro dospělé nebo přednášky a workshopy na aktuální témata. Soustředíme se především na rozvojové aktivity, které účastníky posouvají dál.

Děkujeme za podporu

 

 

Aktivity Lumpíkova má na starosti tým nadšených žen, které jsou zároveň také maminkami malých dětí.

 

Petra Petrušková – ředitelka, mentorka, kariérová poradkyně, kouč

Zakladatelka a ředitelka Lumpíkova. Optimistka za každých okolností, chrlič vizí a nápadů. Má skvělý odhad na lidi. Nic není nemožné, vše se dá vyřešit a zvládnout. Díky svému nadšení do celého projektu a přesahu do personalistiky může nyní Lumpíkov zaměstnávat handicapované, pomáhat ženám po mateřské nebo rodičovské dovolené hledat práci a mnoho dalšího. Prostě nejlepší šéfová na světě.

​​​​​​

Petra Petrušková

Veronika Madejová – projektová manažerka, dotační specialista​​​​​, vedoucí dětské skupiny

Projektová manažerka, pravá ruka paní ředitelky. Odbornice na čísla a milovnice excelu. Ovládá tajemství administrace evropských dotací a organizaci čehokoliv. Vede dětskou skupinu a když je potřeba, zaskočí u dětí či flipchartu.

​​​​​​

Veronika Madejová

Lucie Steblová - administrativní podpora

Administrátorka a organizátorka čehokoliv. Zajišťuje celé zázemí Lumpíkova a vede Šablony. Bez ní už si to tu nedovedeme představit.

Veronika Šebestová

Veronika Šebestová – projektová manažerka, dotační specialista

Je to člověk, který dokáže všechno zorganizovat, zařídit a nic pro ni není problém. V Lumpíkově se stará o projekty a shání peníze na jeho činnost. Je to skautka milující děti, přírodu a spravedlnost.

​​​​​​

Veronika Šebestová

 

Naše lektorky
Naše lektorky
Naše lektorky Naše lektorky
Typ Název Velikost Ke stažení
.pdf Výroční zpráva 2019.pdf 7,7 MiB
.pdf Výroční zpráva 2020.pdf 8,2 MiB
.pdf Výroční zpráva 2021.pdf 2,3 MiB
.pdf Výroční zpráva 2022.pdf 1,9 MiB