Lumpíkov - Rodinné a vzdělávací centrum
Menu

O nás

V době, když se zakladatelka Petra Petrušková přestěhovala do Frýdku-Místku, měla dvě malé děti. Protože však nenašla ideální místo, kde s nimi může trávit čas, založila neziskovou organizaci Lumpíkov. Jejím cílem bylo vytvoření komunity, kde by se maminky mohly sdružovat, vyměňovat informace a o jejichž děti by bylo postaráno v mnoha kroužcích.

Lumpíkov tedy není jen o dětech. Je také o ženách, které se po mateřské či rodičovské dovolené chtějí vrátit zpět do práce. Návrat na trh práce může být po několika letech výzvou, a proto pro tyto ženy nabízíme kurz "Práce, děti a já", který získal prestižní ocenění Impact First. Ať už se jedná o IT, angličtinu nebo cvičné pohovory, účastnice získají skvělý základ pro své další uplatnění na pracovním trhu. V Lumpíkově se stavíme k celé problematice komplexně a nabízíme maminkám možnost umístnění dětí v Dětské skupině

Koordinujeme taktéž projekt Podpora žen ve věku 50+ v zaměstnání a jejich udržení se na trhu práce. Aktivity tohto projektu přispějí k posílení postavení žen 50+ v zaměstnání, jejich udržení se na trhu práce a prevenci odchodu do předčasného důchodu.

Zabýváme se také podporou lidí z Ukrajiny při jejich integrování do ekonomického, sociálního, pracovního a komunitního života naší společnosti.

A v neposlední řadě se na nás ženy i muži obracely o pomoc v životních situacích, kdy se doma necítily bezpečně. Proto byl vytvořen unikátní program Stop domácímu násilí, který kombinuje právní a psychologickou podporu a pomáhá řešit často krajní situace, kdy může jít o život. 

Kromě toho organizujeme také spousty volnočasových aktivit jako malování s malíři, angličtina pro děti nebo příměstské a pobytové tábory. Soustředíme se především na rozvojové aktivity, které účastníky posouvají dál.

Děkujeme za podporu

 

 

Aktivity Lumpíkova má na starosti tým nadšených žen, které jsou zároveň také maminkami malých dětí.

 

Petra Petrušková – ředitelka, mentorka, kariérová poradkyně, kouč

Zakladatelka a ředitelka Lumpíkova. Optimistka za každých okolností, chrlič vizí a nápadů. Má skvělý odhad na lidi. Nic není nemožné, vše se dá vyřešit a zvládnout. Díky svému nadšení do celého projektu a přesahu do personalistiky může nyní Lumpíkov zaměstnávat handicapované, pomáhat ženám po mateřské nebo rodičovské dovolené hledat práci a mnoho dalšího. Prostě nejlepší šéfová na světě.

​​​​​​

Petra Petrušková

Veronika Madejová – projektová manažerka, dotační specialista​​​, vedoucí dětské skupiny

Projektová manažerka, pravá ruka paní ředitelky. Odbornice na čísla a milovnice excelu. Ovládá tajemství administrace evropských dotací a organizaci čehokoliv. Vede dětskou skupinu a když je potřeba, zaskočí u dětí či flipchartu.

​​​​​​

Veronika Madejová

Lucie Steblová - projektová manažerka, administrativní podpora

Lucie koordinuje projekt Práce, děti a já II. Zastává roli administrátorky a organizátorky, která zabezpečuje efektivní fungování Lumpíkova. Bez ní už si to tu nedovedeme představit. 

Veronika Šebestová

Veronika Šebestová – projektová manažerka, dotační specialista

Je to člověk, který dokáže všechno zorganizovat, zařídit a nic pro ni není problém. V Lumpíkově se stará o projekty a shání peníze na jeho činnost. Je to skautka milující děti, přírodu a spravedlnost.

​​​​​​

Veronika Šebestová

 

Naše lektorky
Naše lektorky
Naše lektorky Naše lektorky
Typ Název Velikost Ke stažení
.pdf Výroční zpráva 2019.pdf 7,7 MiB
.pdf Výroční zpráva 2020.pdf 8,2 MiB
.pdf Výroční zpráva 2021.pdf 2,3 MiB
.pdf Výroční zpráva 2022.pdf 1,9 MiB
.pdf Strategický plán NNO Lumpíkov 582,9 KiB