Lumpíkov - Rodinné a vzdělávací centrum
Menu

Projekt Ženám. S odvahou. pokračuje, účastnice školila Štěpánka Duchková

Délka čtení: 1 min., 56 sec.
Projekt Ženám. S odvahou. pokračuje, účastnice školila Štěpánka Duchková

V loňském roce jsme ve spolupráci s Rovnovážkou a norskou organizací Norsensus Mediaforum zahájili projekt Akademii pro podporu a zmocnění znevýhodněných žen alias Ženám. S odvahou. Projekt se zaměřuje na podporu a pomoc matkám samoživitelkám.

Začátkem roku 2023 se projekt přehoupl do své druhé fáze, která se po teoretické části plné vzdělávání žen přesouvá z velké části i do praktické roviny. V té se budou účastnice projektu samy angažovat a využívat nově nabyté znalosti a dovednosti k tomu, aby pomohly ženám, které se ocitly ve stejné životní situaci jako ony.

Kromě komunikování svých, mnohdy palčivých, témat na sociálních sítích a předávání osobních zkušeností dalším ženám, plánují společná setkání, na kterých budou mimo jiné připravovat program několika zajímavých událostí. V březnu a květnu přivítají u kulatých stolů zaměstnavatele a zástupce veřejné správy, se kterými otevřeně pohovoří například o možnostech, jak lépe samoživitelky začlenit do pracovního trhu. Pomyslným vrcholem pak bude veřejná konference, která se bude konat 20. dubna 2023 za účasti našeho norského partnera.

Některé z účastnic se tak vůbec poprvé dostanou do hledáčku médií nebo budou mít premiéru v roli řečnic před velkým publikem. Proto jsme rádi, že naše pozvání přijala Štěpánka Duchková, zkušená televizní a rozhlasová moderátorka, která v sobotu 7. ledna zavítala do Lumpíkova, aby „naše ženy“ proškolila v mediální gramotnosti. Během školení dostaly spoustu užitečných tipů, jak pracovat s hlasem či řečí těla. Nechyběly ani praktické rady přímo z praxe nebo zpětná vazba na vystupování ve fiktivních situacích.


Zajímají vás naše aktivity? O dalším dění za dveřmi Lumpíkova pravidelně informujeme na našem Facebooku Instagramu.